Mleko modyfikowane bardzo słusznie kojarzy się wszystkim z żywnością dla małych dzieci. Jego główna istota odnosi się do składu mleka, a nie do konsumentów. Mleko w proszku zawiera związki, które są typowe dla naturalnego mleka, ale przy zmienionych proporcjach oraz ich składzie. Dzięki temu pod kątem dietetycznym odpowiada wszelkim potrzebom zarówno noworodków, jak i niemowląt oraz małych dzieci. Mleko nan optipro 1 idealnie nadaje się dla nowo narodzonych dzieci oraz dla tych, którzy nie ukończyli jeszcze 6 miesiąca życia. Mleko stanowi podstawowy pokarm, który zawiera wszystkie niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju wszystkich organizmów. Każdy gatunek wytwarza mleko, które jest dostosowane do indywidualnych potrzeb danego potomstwa. Dlatego mleko modyfikowane, które produkowane jest z krowiego mleka, musi wcześniej zostać podane specjalnym modyfikacjom.

Czym jest mleko modyfikowane?

Choć karmienie dzieci piersią jest czymś naturalnym, to nie każdej matce przychodzi to w sposób naturalny. Jeżeli dołożymy do tego fakt, że kobiety przed wiekami bardzo często umierały podczas narodzin, znalezienie alternatywy dla naturalnego mleka matki było czymś oczywistym i pożądanym. We wcześniejszych latach rzeczą normalną było wynajmowanie tak zwanej mamki, która karmiła dziecko własną piersią. Dynamiczny rozwój nauki sprawił, że rozwinęła się metoda przetwarzania mleka krowiego na potrzeby karmienia dzieci. Na świecie zostało opatentowanych mnóstwo nowych formuł ulepszających skład mleka modyfikowanego.

Jakie są rodzaje mleka modyfikowanego?

Produkcja mleka modyfikowanego to na chwilę obecną rybek warty ponad 24 miliardy dolarów. Co roku naukowcy dokładają starań, by polepszać skład mleka modyfikowanego. Podział mleka w proszku dotyczy przede wszystkim jego składu, a dokładnie pochodzenie głównych białek. Mleko modyfikowane oparte może być na mleku krowim, sojowym oraz mleko oparte na hydrolizaty proteinowe.