Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia dzieci i niemowląt. Niestety czasami zdarza się, że karmienie naturalne nie jest możliwe i dziecko musi być karmione lub dokarmiane mlekiem modyfikowanym. Powodów takiej sytuacji może być wiele, od problemów zdrowotnych mamy, po problemy ze ssaniem ze strony dziecka. Wybierając mleko modyfikowane warto zdecydować się na mleko Nan Optipro 1 firmy Nestle, które dostarcza dziecku wszystkie niezbędne składniki pokarmowe potrzebne do optymalnego rozwoju.

Firma Nestle – ekspert w żywieniu dzieci

Firma Nestle funkcjonuje na rynku od ponad 150 lat. Przez ten czas stała się ekspertem w dziedzinie zarówno badań, jak i innowacji w kwestii żywienia niemowląt i dzieci. Prowadzone przez wiele lat badania nad kobiecym mlekiem pozwoliły firmie stworzyć formułę mleka o własnościach zbliżonych do oryginału, dzięki czemu Nan Optipro 1 spełnia wszystkie potrzeby małego, szybko rozwijającego się organizmu.

Unikalny skład podstawą sukcesu

Celem mleka modyfikowanego Nan Optipro 1 jest jak najwierniejsze odwzorowanie składu mleka mamy. Dodatkowo jest ono wzbogacone w szereg ważnych dla rozwoju małego człowieka substancji. Mleko Nan Optipro 1 stanowi dobre źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych DHA, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a ich dodatek jest wymagany we wszystkich preparatach przeznaczonych do żywienia niemowląt. Dodatkowo jest ono wzbogacone w żywe kultury bakterii B. lactis, które wspomagają pracę układu pokarmowego oraz naturalną odporność dziecka. Co ważne mleko Nan Optipro 1 nie zawiera dodatku cukru, jest słodkie tylko i wyłącznie dzięki obecności naturalnego cukru występującego w mleku, czyli laktozy.

Przygotowanie mleka Nan Optipro 1

Wielu rodziców martwi się, że dobór odpowiedniej ilości jedzenia w przypadku karmienia mlekiem modyfikowanym jest bardzo skomplikowany. Nestle wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i udostępnia tabele, które w jasny i przejrzysty sposób tłumaczą, w jakich ilościach i jak często należy karmić dziecko mlekiem Nan Optipro 1. Oczywiście w razie jakichkolwiek wątpliwości temat należy skonsultować z lekarzem pediatrą.