Mleko modyfikowane ogólnie rzecz ujmując, można sobie wyobrazić, jako rozłożone na części pierwsze mleko krowie, które następnie połączone jest z powrotem w proporcjach zawierających inne dodatkowe związki. Podstawowymi składnikami mleka modyfikowanego jest laktoza, koncentrat serwatki, oleje roślinne, wielocukry pochodzące z mleka oraz odtłuszczone mleko w proszku. Do najbardziej popularnych składników należą olej rybny, aminokwasy karnityna i tauryna, kwasy tłuszczowe omega 3, probiotyki, prebiotyki, a także pełen zestaw witamin oraz soli mineralnych jak potas, magnez, sód, żelazo, mangan, selen, czy miedź. Nan optipro 1 jest mlekiem początkowym dla noworodków, które zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, pomagając w ten sposób dziecku prawidłowo się rozwijać.

Dlaczego karmienie piersią nie zawsze jest możliwe?

Niestety karmienie piersią w niektórych przypadkach nie jest możliwe. Wówczas z pomocą przychodzi mleko modyfikowane nan optipro 1, które jest najlepszym zamiennikiem naturalnego mleka matki. Do głównych przyczyn odstawienia dzieci od piersi matki to problemy związane z prawidłowym uchwyceniem piersi przez noworodka, brak pokarmu lub zażywanie leków przez matkę, które uniemożliwiają podanie dziecku naturalnego mleka. Kłopoty dziecka z uchwyceniem brodawki zazwyczaj zauważalny jest w szpitalu, kiedy mama po raz pierwszy próbuje podać dziecku mleko. Wówczas jedynym słusznym rozwiązaniem, aby dziecko dalej się nie męczyło, jest podanie mleka modyfikowanego dla noworodków nan optipro 1.

Karmienie mieszane jako rozwiązanie podczas problemów z karmieniem dzieci piersią

Karmienie mieszane polega na karmieniu dzieci zarówno piersią, jak i mlekiem modyfikowanym. Jest wiele powodów, dla których jest to konieczny sposób żywienia dla dziecka. Podjęcie decyzji o wprowadzeniu do diety niemowlaka mleka modyfikowanego nan optipro 1 przy jednoczesnym karmieniu go piersią podejmuje się ze względów zdrowotnych.